Що потрібно знати про Е-рецепти на наркотичні та психотропні препарати

Дата: 19.10.2022 13:45

З листопада наркотичні та психотропні препарати відпускатимуться за електронним рецептом.

Мова про наркотичні та психотропні препарати, які відпускаються за медичними показаннями та рецептом лікаря на спеціальному рецептурному бланку форми № 3 (ф-3). Зокрема такі препарати призначають для знеболення при онкозахворюваннях, паліативних хворих, для лікування глибоких психічних та невротичних захворювань тощо.

Чи зможе лікар виписати паперовий рецепт?

Лікарі медзакладів, які ще не працюють в Електронній системі охорони здоров’я, зможуть виписати паперовий рецепт поки триває перехідний період – до кінця цього року.

Чи можна отримати електронний рецепт на наркотичні або психотропні ліки дистанційно?
Пацієнт зможе звернутися до свого лікуючого лікаря, зателефонувавши йому. У разі необхідності продовження лікування лікар створить рецепт та внесе його в ЕСОЗ, а пацієнту надійде смс з номером рецепту та кодом погашення, який потрібно показати в аптеці.

Однак при призначенні ліків для замісної підтримувальної терапії для людей з психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів отримати е-рецепт можна лише на прийомі у лікаря.

Чи відшкодовуватиметься вартість наркотичних та психотропних препаратів?

Вартість наркотичних та психотропних лікарських засобів за е-рецептом не відшкодовуватиметься. Для отримання ліків на пільгових умовах рецепт на наркотичні (психотропні) лікарські засоби як і раніше виписується на спеціальному паперовому бланку форми ф-3.

У яких аптеках можна буде придбати наркотичні лікарські засоби за рецептом?

Придбати наркотичні та психотропні лікарські засоби за е-рецептом можна у аптеках, які мають ліцензію на відпуск наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, а також зареєстровані в ЕСОЗ.

Який термін погашення електронного рецепта на наркотичні препарати?

Електронний і паперовий рецепт на наркотичні та психотропні лікарські засоби дійсний протягом 10 днів з дня виписування.

За інформацією МОЗ https://cutt.ly/UBC6Xo0.

Нагадаємо, з серпня за електронним рецептом можна отримати антибіотики.

КНП "ТРОСТЯНЕЦЬКИЙ ЦПМСД"