Увага! Інтернет-шахраї підробляють офіційні ресурси

Дата: 27.10.2022 08:30

До поліції надходять повідомлення про злочинні дії інтернет-шахраїв, метою яких є отримання доступу до особистих даних, банківських карток та іншої конфіденційної інформації. Надалі зловмисники використовують такі дані для викрадення грошей з рахунків довірливих громадян.

З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну шахраї все більше використовують зазначену злочинну схему заволодіння коштами. Зловмисники видають себе за українські або іноземні фонди чи організації та розсилають повідомлення з посиланням на фейкові ресурси про надання соціальних виплат. Таким чином під час реєстрації громадяни надають зловмисникам свої персональні дані та дані банківських платіжних карток, в результаті чого шахраї отримують незаконний доступ до заощаджень.

Щоб вберегтися та не стати потерпілими від шахрайства дотримуйтеся правил поведінки в Інтернеті:

- не надавайте особисту інформацію у відповідь на електронні листи чи дзвінки та не проходьте процедуру авторизації. Офіційні установи не вимагають у громадян усіх даних за їх рахунками. У разі надходження підозрілого повідомлення про блокування картки чи інших операцій, зателефонуйте на офіційний номер call-центру вашої фінустанови та з'ясуйте ситуацію;

- ігноруйте та не переходьте за підозрілими посиланнями та на сайти;

- не вводьте свої особисті дані та дані банківських платіжних карток на незнайомих вам ресурсах;

- перевіряйте домен, адже державні установи надсилають листи тільки з доменів gov.ua;

- уважно перевіряйте чи існують такі організації, від імені яких ви отримали повідомлення.

У разі виявлення шахрайських ресурсів просимо повідомляти про це на до кіберполіції: callcenter@cyberpolice.gov.ua.