Як менше витрачати на тепло: рекомендації від Мінрегіону

Дата: 14.11.2022 17:00

Опалювальний сезон в Україні триває в надскладних умовах. Тому цієї зими маємо бути готовими до усіх викликів. Мінрегіон надав рекомендації з підготовки квартир та будинків до зимового періоду.

Раціонально використовуйте тепло

Якщо в будинку встановлений індивідуальний тепловий пункт, разом із сусідами зверніться до управителя (ЖЕК), ОСББ або знайдіть фахівця, щоб встановити у квартирі температуру не більше 18 градусів та максимально економний режим теплоспоживання.

Якщо є можливість регулювати опалення, підтримуйте температуру в помешканні не більше 18 градусів. Зменшуйте температуру в кімнатах, які не використовуєте. Та коли лягаєте спати або йдете з дому.

Підготуйте вікна

Відрегулюйте фурнітуру вікон, щоб вони щільно зачинялися і не було протягу. Встановіть на вікнах гумові ущільнювачі, якщо вони відсутні або пошкоджені та втратили свою еластичність. Встановіть прозору тепловідбивну плівку на внутрішню частину віконних рам, так зване третє скло.

Подбайте про утеплення дверей

Утепліть ущільнювачем вхідні двері по периметру стулок. Якщо маєте подвійні вхідні двері, зачиняйте обоє. Завжди тримайте зачиненими додаткові двері на вході до під'їзду (тамбурні двері), перевірте чи є доводчик та зверніться до обслуговуючої організації, якщо його немає.

Зменште тепловтрати

Тримайте відкритими батареї: відсуньте меблі, підніміть штори, зніміть декоративні панелі. Наклейте фольгований тепловідбивний екран на стіну за батареєю.Тримайте зачиненими всі вікна, у тому числі на балконі або лоджії. Закривайте на ніч вікна шторами, ролетами, жалюзі, однак тримайте відкритою батарею.