Заміна посвідчення водія

Дата: 15.11.2022 18:08

На території України відповідно до Конвенції про дорожній рух діють національні та міжнародні посвідчення водія.

Право на керування транспортними засобами відповідної категорії підтверджується посвідченням водія транспортного засобу з установленим терміном дії.

Порядок видачі, обміну та встановлення терміну дії таких посвідчень визначається Кабінетом Міністрів України.

Обмін посвідчення водія проводиться незалежно від зареєстрованого місця проживання чи перебування особи. Для цього потрібно звернутися до будь-якого територіального сервісного центру МВС

У разі зміни персональних даних (прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності), стать) власник посвідчення водія зобов’язаний здійснити його обмін не пізніше десяти днів з дня отримання нового документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України чи спеціальний статус особи

Посвідчення водія можна замовити через Електронний кабінет водія (далі - Е-кабінет) та Портал Дія. Водночас, щоб подати заявку на заміну водійських прав через Портал Дія (за наявності технічної можливості), необхідно послідовно виконати такі дії:
1.    зайти на Портал Дія або відкрити мобільний застосунок "Дія" (можна скачати за допомогою Play Market);

2.    перейти у розділ "Послуги";
3.    вибрати "Заміна водійських прав";
4.    вказати причину заміни прав, а також зареєстроване місце проживання;
5.    підтвердити наявність актуальної медичної довідки;
6.    вказати групу крові та резус-фактор;
7.    обрати сервісний центр, у якому зручно забрати нове посвідчення водія;
8.    вказати контактні дані;
9.    підписати заяву кваліфікованим електронним підписом;
10.  оплатити послугу;
11. стежити за статусом оброблення заяви на Порталі Дія або в мобільному застосунку "Дія".

Заява в електронній формі формується автоматично, у тому числі з урахуванням відомостей, отриманих у порядку електронної інформаційної взаємодії з єдиною інформаційною системою МВС.

Окрім того, заміну посвідчення водія можливо вчинити офлайн, а саме шляхом вчинення відповідних дій:

1. У разі втрати посвідчення повідомте про це територіальний сервісний центр МВС, а у разі викрадення — територіальний орган Національної поліції.

2. Подайте заяву та такий пакет документів:
- паспорт громадянина України чи ID-картка з довідкою про реєстрацію місця проживання
- копія довідки про присвоєння номера картки платника податків
- посвідчення водія, якщо є
- документ, що підтверджує зміну персональних даних особи (за потреби)
- платіжний документ про оплату адміністративної послуги

3. Зачекайте надання послуги та отримайте посвідчення водія в територіальному сервісному центрі МВС, до якого подали заяву.

Посвідчення видається особисто під підпис та після пред’явлення документа, що підтверджує особу. При цьому посвідчення водія, що обмінюється, необхідно здати.

Відділ з питань надання адміністративних послуг та державної реєстрації