У Тростянецькій громаді вшанували пам’ять жертв Голодоморів

Дата: 26.11.2022 08:00

В українській історії є сторінки, які дуже боляче згадувати, але їх неможливо забути...

Голодомор – не історична давнина, а глибока рана, яка пронизує пам’ять його очевидців та сучасне покоління.

Мільйони людських життів втратила Україна внаслідок Голодомору 1932-1933 років і масових штучних голодів 1921-1923 і 1946-1947 років.

Цього року ми вшановуємо жертв сталінського геноциду в умовах повномасштабної війни росії проти України. Ця війна знову супроводжується геноцидними практиками проти українців.

Трагічні події та злочини, які розгортаються на наших очах, демонструють: жива пам’ять надзвичайно важлива; а ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою.

У Парку пам’яті селища відбулися меморіальні заходи з нагоди Дня пам’яті жертв голодоморів та 90-х роковин Голодомору 1932-33 років в Україні.

У заході взяли участь Тростянецький селищний голова Людмила Червонецька, представники структурних підрозділів, комунальних закладів селищної ради та ін.

Присутні вшанували пам’ять жертв голодоморів хвилиною мовчання, запалили свічки, поклали  колоски до пам’ятного знаку жертвам Голодомору.

Священник Православної Церкви України митрофорний протоієрей Михайло Торбахевич провів заупокійну панахиду за всіма спочилими.

Скорботні заходи пройшли в усіх старостинських округах громади.

26 листопада, о 16:00 долучайтеся до Загальнонаціональної хвилини мовчання та акції «Засвіти свічу пам’яті».

У цей час поставте свічку у вікні. Хай вона світить, хай символізує вашу особисту скорботу і пам’ять про мільйони загублених життів.

Вічна пам'ять невинно убієнним жертвам Голодомору –  геноциду українського народу.