Проєкт «Спеціаліст з безпеки в освітньому середовищі» в дії
З метою реагування на сучасні виклики в Україні втілено пілотний проєкт «Спеціаліст з безпеки в освітньому середовищі» у співпраці та партнерстві між МВС, Національною поліцією, Державною службою України з надзвичайних ситуацій, спільно з МОН, Мінсоц, Мінрегіон, освітнім омбудсменом разом із Дитячим фондом ООН(ЮНІСЕФ) в Україні, Асоціацією міст України, Всеукраїнською Асоціацією об'єднаних територіальних громад та громадами.
Цей проект запроваджено для дітей з метою створення безпечного освітнього середовища вільне від булінгу, насильства та інших негативних явищ, удосконалення партнерства та комунікації з поліцією, рятувальниками, закладам освіти, батьківським та учнівським врядуванням.
У Тростянецькій територіальній громаді проєкт «Спеціаліст з безпеки в освітньому середовищі» стартував з 28 листопада, в ньому беруть участь чотири заклади освіти (1185 здобувачів освіти): ліцей смт Тростянець, Летківський, Олександрівський, Четвертинівський ліцеї.
Спеціалістом з безпеки в освітньому середовищі вищевказаних закладів призначено Тетяну Слободяник. Вона пройшла навчання на базі Львівського державного університету внутрішніх справ за професійною програмою підвищення кваліфікації спеціаліста з безпеки в освітньому середовищі.
Станом на сьогодні:
- налагоджено зв'язки з керівниками відповідних установ, закладів, організаціїй;
- створено нормативно-правове забезпечення організації безпечного освітнього середовища в підпорядкованих закладах освіти;
- облаштовано кабінети безпеки на базі двох шкіл.
Протягом останніх двох тижнів проведено ряд заходів з дітьми та учнівською молоддю за участю фахівців Гайсинського районного сектору №3 філії Державної установи «Центру пробації у Вінницькій області», Тростянецького бюро правової допомоги Гайсинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, поліцейський офіцер громади.
6 грудня відбулась зустріч учнів 5-8 класів ліцею смт Тростянець із фахівцем ВЗЗПНС у Гайсинському районі Мариною Свиридою, які взяли участь у конкурсі малюнків «Я у безпеці з МВС» до Дня Святого Миколая.
8 грудня до Тростянецької громади завітала начальник Сектору ювенальної превенції Гайсинського районного управління поліції Наталія Гудима, яка провела ряд превентивних інформаційно-просвітницьких заходів на базі ліцею смт Тростянець, Летківського та Олександрівського ліцеїв з учнями різновікових категорій та зустріч з керівниками закладів освіти.
Здійснено обстеження прилеглих територій до закладів освіти щодо діяльності закладів торгівлі, з метою виявлення порушень законодавства, щодо заборони продажу дітям алкоголю та тютюнових виробів.