Як записати дитину з інвалідністю до садочка чи школи?

Дата: 22.12.2022 09:40

Якщо у вашої дитини є труднощі розвитку чи інвалідність, подбайте про те, щоб вона пішла у дитсадок, школу чи інший колектив, навіть якщо ви вимушені через війну тимчасово проживати на новому місці.

Для цього вам потрібно подати висновок про комплексну оцінку вашої дитини з Інклюзивно-ресурсного центру (ІРЦ) разом із заявою у найближчий садок чи школу. Якщо ви тимчасово проживаєте в іншому регіоні, вам необхідно мати довідку про взяття на облік як внутрішньо переміщеної особи.

Якщо під час військового стану висновок, що надавався ІРЦ раніше, втрачено, можна отримати його копію на порталі ІРЦ ircenter.gov.ua або у відповідному мобільному додатку. Інструкція, як це зробити — bit.ly/IRTS_instruktsia

Якщо такого висновку у вас немає, ви можете отримати його в найближчому Інклюзивно-ресурсному центрі. Для цього:

1. Зайдіть на сайт irce gov.ua, в нижній частині головної сторінки знайдіть контакти найближчого до вас ІРЦ, обравши в пошуковій системі область, місто та район вашого місця проживання або місця тимчасової реєстрації як ВПО.
  2. Зателефонуйте до ІРЦ та запишіться на проведення комплексної оцінки для визначення рівня підтримки в закладах освіти.
  3. На прийом до ІРЦ із собою необхідно взяти:

→ документ, що посвідчує особу одного з батьків або законного представника;

→ свідоцтво про народження дитини;

→ попередні висновки фахівців, що стосуються розвитку та навчання вашої дитини, якщо такі є.

1. Після проведення оцінки ви отримаєте висновок ІРЦ, у якому буде зазначено необхідний рівень підтримки вашої дитини під час навчання та рекомендації для педагогів та інших фахівців садочків та шкіл.

Пам’ятайте, що згідно з законом України про освіту та Конвенцією ООН кожна дитина має право на освіту. Школа чи дитсадок обов’язково мають створити для вашої дитини інклюзивний клас або групу, якщо ви подали до неї висновок про комплексну оцінку дитини.