Люди встояли - не витримав бетон: 20 січня - день захисників Донецького аеропорту

Дата: 20.01.2023 08:30

242 дні тривала героїчна оборона Донецького аеропорту - з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року - і закінчилася після повної руйнації старого та нового терміналів. Восени 2014 року народився термін “кіборги” - так проросійські бойовики назвали оборонців аеропорту, опір яких вони не могли зламати попри шалені обстріли з російських танків, артилерії та перевагу в кількості особового складу.

В обороні Донецького аеропорту брали участь спецпризначенці 3-го окремого полку, бійці 79, 80, 81, 95 окремих аеромобільних, 93 та 72 окремих механізованих бригад, 1 окремої танкової бригади, 57 окремої мотопіхотної бригади, 91 окремого полку, 90-го окремого аеромобільного та 74-го окремого розвідувального батальйонів, бійці полку "Дніпро-1", Добровольчого українського корпусу (ДУК), батальйон ОУН та інші.

Кульмінацією оборони Донецького аеропорту стала друга половина січня 2015 року. 13 січня упала диспетчерська вежа ДАП, а 20 січня окупантами було здійснено кілька підривів бетонних перекриттів терміналу ДАП, внаслідок чого під завалами загинуло 58 бійців. За різними підрахунками, в боях за Донецький аеропорт росіяни втратили до тисячі бойовиків.

Героїчна оборона аеропорту стала зразком незламності українських воїнів.

Ми пам’ятаємо!

Герої не вмирають!