ПАРЄ ухвалено резолюцію щодо України та створення міжнародного трибуналу для засудження російського політичного керівництва

Дата: 26.01.2023 15:34

Надзвичайно важлива резолюція ПАРЄ щодо України та створення міжнародного трибуналу прийнята!! 100 голосів за, жодного проти!

Про це повідомила заступниця голови Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук.

Серед основних положень Резолюції:

• Асамблея засудила численні порушення міжнародного гуманітарного права, вчинені російськими військами в Україні та зазначила, що російська офіційна риторика для виправдання агресії має ознаки публічного підбурювання до геноциду.
  • Асамблея закликала до створення міжнародного механізму компенсації збитків, завданих Україні та її громадянам.
  • Нарешті, Асамблея вкотре поновила свій заклик до створення Спеціального міжнародного трибуналу для засудження російського політичного керівництва за злочин агресії проти України. А також конкретизувала, що трибунал має бути розміщений в Гаазі.