Якими послугами внутрішньо переміщені особи можуть скористатися онлайн?

Дата: 02.02.2023 12:07

Внутрішні переселенці можуть скористатися адміністративними послугами від держави, не виходячи з дому – за допомогою додатку Дія‎ та на відповідному вебпорталі.

Завдяки цифровізації держпослуг у застосунку Дія‎ можна:

• отримати довідку ВПО та подати заявку на виплату грошової допомоги на проживання (за даними Мінсоцполітики цією послугою вже скористалися понад 1,4 мільйона громадян);
  • змінити місце фактичного проживання ВПО (послугою скористалися понад 45 тисяч осіб);
  • скасувати довідку ВПО (послугу отримали близько 75 тисяч людей).

Така можливість стала доступною завдяки обміну даними між інформаційно-комунікаційними системами державних органів, у тому числі Єдиної інформаційної системи соціальної сфери та порталом Дія‎.

Це забезпечує швидку й автоматизовану верифікацію даних внутрішньо переміщених осіб.

Nакож ВПО на порталі Дія можуть подати заявку (https://diia.gov.ua/services/kredit-na-zhitlo-dlya-vpo) на участь у програмі «‎Надання пільгових іпотечних кредитів внутрішньо переміщеним особам»‎, яка реалізується в межах спільного проєкту Мінреінтеграції та Держмолодьжитла.

сайт Вінницької ОВА