Профілактичні заходи в умовах воєнного стану

Дата: 23.02.2023 09:53

З метою запобігання дитячій бездоглядності та випадків порушень прав дітей, а також проведення превентивних заходів щодо дотримання батьками своїх обов’язків в умовах воєнного стану, працівниками служби у справах дітей Тростянецької селищної ради спільно із завідувачкою відділення соціальної роботи КЗ «Тростянецький селищний центр надання соціальних послуг», старшим дільничним офіцером поліції сектору превенції відділення поліції №2 Гайсинського РУП  22 лютого 2023 року  проведено  профілактичних рейди «Неблагополучна сім’я».

В ході рейду відвідано  8 дітей, які виховуються у 5 сім’ях, що перебувають у складних життєвих обставинах та проживають на території смт Тростянця. За результатами обстеження в 1 сім’ї, де виховуються 2 малолітніх дітей,  виявлено факт вчинення психологічного домашнього насильства чоловіка відносно дружини, за що кривдника притягнено до адміністративної відповідальності відповідно до частини 1 статті 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення. В іншій сім’ї, де виховується 3 неповнолітніх дітей,  виявлено факт не виконання матір’ю батьківських обов’язків, за що мати притягнена до адміністративної відповідальності за статтею 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Встановлено, що  у  3 інших сім’ях, де виховуються 3 неповнолітніх  дітей, умови проживання  задовільні, у дітей наявні спальні місця, одяг, взуття, наявний запас продуктів харчування. Але разом з тим, батьки потребують здійснення подальшої роботи щодо підвищення їх виховного потенціалу. З вищезазначеними батьками проведені бесіди щодо відповідального батьківства, роз'яснені їй вимоги чинного законодавства щодо належного виховання та утримання дітей.

Служба у справах дітей Тростянецької селищної ради