Порядок отримання земель для сінокосіння і випасання худоби

Дата: 24.03.2023 08:10

Земельні ділянки для сінокосіння та випасання худоби – це ділянки сільськогосподарського призначення, які надаються тільки в тимчасове користування (оренду) і повинні використовуватися виключно як сінокіс чи пасовище. Переводити такі ділянки в інші види сільськогосподарських угідь, до прикладу в ріллю чи багаторічні насадження, заборонено.

Для отримання в оренду земельної ділянки для сінокосіння і випасання худоби, якщо вона розташована в межах населеного пункту необхідно звернутись до органу місцевого самоврядування, якщо ж земельна ділянка розташована за межами населеного пункту (села, селища, міста) до Головного управління Держгеокадастру у відповідній області.

Особа, зацікавлена в одержанні у користування земельної ділянки із земель державної або комунальної власності за проектом землеустрою щодо її відведення, звертається з клопотанням про надання дозволу на його розробку до Головного управління Держгеокадастру у відповідній області або органу місцевого самоврядування.

Виконком місцевої ради:

• збирає інформацію щодо потреби у створенні громадського пасовища, уточнює норми випасу, кількість наявного поголів’я худоби, визначає площу кормових угідь та встановлює, за рахунок яких земель буде відбуватися створення громадського пасовища;
  • розробляє Положення про громадське пасовище.

Орган місцевого самоврядування приймає рішення про створення громадського пасовища та затверджує розроблене виконавчим комітетом Положення про громадське пасовище.

Згідно з вимогами статті 123 Земельного кодексу України до клопотання додаються:

• графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки в межах ради, її розмір, письмову згоду землекористувача, засвідчена нотаріально (у разі вилучення земельної ділянки);
  • копія свідоцтва з ЄДРПОУ;
  • копія свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи (місцевої ради);
  • рішення місцевої ради про створення громадського пасовища;
  • довідка про склад поголів’я на території ради початок поточного року;
  • інформація щодо потреби в площі земельних ділянок для створення громадського пасовища.

Контроль за користуванням пасовищем на землях комунальної власності здійснює місцева рада.

Відділ з питань надання адміністративних послуг та державної реєстрації