Оперативна інформація станом на 06.00 12.05.2023 щодо російського вторгнення

Дата: 12.05.2023 09:15

Протягом доби 11 травня противник завдав 6х ракетних атак, зокрема по містах Слов'янськ, Костянтинівка та Запоріжжя. Крім того, повідомлено про 59-х авіаудари та 95-х атаки MLRS по позиціях українських військ та різних населених пунктах. Напади спричинили загибелі цивільних, пошкодження та руйнування приватного житла та іншої.

Ймовірність подальших ракетних та авіаційних ударів по Україні залишається високою, оскільки РФ не припиняє свою тактику терору.

Основні зусилля противник продовжує зосереджувати на сокирах Лимана, Бахмута, Авдіївці та Мар'їнки, 44-х ворожих атаки відбито. Найзапекліші бої - за міста Бахмут і Мар'їнка.

Волинь та Полісся сокири: ворог ознак формування наступальних угруповань не виявлено. Російська федерація продовжує використовувати територію, матеріали та техніку Республіки Білорусь для навчання та бойового злагодження мобілізованих військ ЗС РФ. Ці підрозділи потім беруть участь у бойових операціях в Україні.

Сокири Сіверщини та Слобожанщини: протягом доби 11 травня ворог завдав авіаудари по населених пунктах Красний Хутір (Чернігівська область), Кренидівка, Зноб-Новгородське та Уралове (Сумська область). Окупанти обстріляли з мінометів та артилерії населені пункти Халаханівка, Леонівка (Чернігівська область), Нововасилівка, Українське, Зноб-Новгородське, Мурав'ї, Червоне, Іскрисківщина, Білопілля, Яструбине, Кіндратівка, Басівка (Сумська область), Гурців, Глибоке, Стариця, Бухруватка, Огірцеве, Хатище, Вовчанськ, Тихе, Синельникове, Зибине, Бочкове, Бударки, Великий останній).

Куп'янська вісь: ворог протягом доби 11 травня не проводив жодних наступальних операцій. Російські сили завдали авіаудару в околицях Піщане. Ворог обстріляв з артилерії та мінометів населені пункти Одрадне, Дворичанське, Кам'янка, Тополі, Красне Перше, Фиголівка, Новомлинськ, Дворічна, Табаївка (Харківська область), Стельмахівка (Луганська область).

Вісь Лиман: окупанти провели невдалі наступ у околицях Серебрянського лісництва. Нанесли авіаудари поблизу Греківки, Верхньокам'янського, Спірне та Білогорівки. З артилерії обстріляли Макіївку, Невське (Луганська область), Білогорівку, Торське, Серебрянка, Верхньокам'янське, Спірне, Берестове, Веселе (Донецька область).

Вісь Бахмута: противник продовжує просуватися. Бої в місті Бахмут продовжуються. Протягом доби 11 травня ворог провів невдалі наступ у бік Ступочок. Окупанти завдали авіаудари по населених пунктах Бахмут, Біла Гора, Курдюмівка та Нью-Йорк. Від ворожих обстрілів постраждали Васюківка, Оріхово-Василівка, Новомаркове, Маркове, Бахмут, Іванівське, Часів Яр, Костянтинівка, Олександро-Шулятине, Південне, Торецьк, Північне, Нью-Йорк (Донецька область).

Вісь Авдіївки: противник провів невдалі наступ у околицях Авдіївки. Окупанти обстріляли населені пункти Новокалинове, Бердичі, Степове, Сєверне та Первомайське (Донецька область).

Вісь Мар'їнки: Сили оборони України відбили численні атаки в околицях Мар'їнки. Під ворожий вогонь потрапили також Хостре, Георгіївка та Поб'єда (Донецька область).

Шахтарське вісь: протягом доби 11 травня ворог провів наступальні операції в околицях Новомихайлівки, без успіху. Окупанти завдали авіаудари поблизу Вугледара та Пречистівки, обстріляли населені пункти Парасковіївка, Костянтинівка, Новомихайлівка, Вугледар, Новоукраїнка та Пречистівка.

Запорізька та херсонська сокири: окупанти тримаються на обороні. Окупанти завдали авіаудари по околицях Мала Токмачка, Омельник та Кізомис. Ворог обстріляв Времівку, Новопіль (Донецька область), Ольгівське, Гуляйполе, Залізничне, Гуляйпільське, Білогір'я, Малу Токмачку, Кам'янське (Запорізька область), Нікополь (Дніпропетровська область), Золота-Балку, Веселе, Львове, Іванівку, Антонівку, Дніпровське, Кізомись (Херсонська область), Херсон.

Протягом доби 11 травня українські Повітряні сили завдали 14х авіаударів по зосередженню військ та військової техніки противника. Крім того, знищено 9х ворожих БПЛА різних типів. Українські ракетно-артилерійські війська уразили 11 командних постів, 19 з концентрації військ, 1 склад боєприпасів, 1 склад паливно-мастильних матеріалів, 9 з артилерійських одиниць на своїх вогневих позиціях, 1 з активів протиповітряної оборони та 2.

Підтримуйте ЗСУ! Об'єднавшись, ми переможемо!

Слава Україні!