«Затишно Space» – безпечний простір для жінок та дівчат, створений БФ Восток SOS

Дата: 18.05.2023 08:43

Мета ініціативи – захистити, надати психологічну, юридичну та соціальну допомогу жінкам і дівчатам, які постраждали внаслідок війни та перебувають у складних життєвих обставинах. Також діяльність простору спрямована на протидію ґендерно-зумовленому насильству.

«Затишно Space» – це водночас й місце для саморозвитку та навчання, в якому панує атмосфера турботи та підтримки.

У м. Вінниця «Затишно Space» відкрив свої двері 26 квітня 2023 року. Такі ж осередки діють у Черкасах, Кропивницькому та Запоріжжі. Проєкт у м. Вінниця реалізується Благодійним фондом «Восток SOS» спільно з «Консорціумом реагування» – об’єднанням організацій, що впродовж 12 місяців впроваджують мультисекторальну гуманітарну інтервенцію для задоволення критичних і термінових потреб постраждалого населення в Україні за фінансової підтримки Бюро гуманітарної допомоги USAID Ukraine – USAID Україна (BHA). БФ «Восток SOS» є імплементаційним партнером CARE, що входить до консорціуму.

Благодійний фонд «Восток SOS» з 2014 року допомагає постраждалим внаслідок російської агресії. Від початку повномасштабного вторгнення діяльність і команда фонду значно збільшилися. Наразі БФ працює в усіх підконтрольних Уряду областях України, проводить евакуацію жителів прифронтових територій, ремонтує шелтери та центри для ВПО. Також команда фонду надає гуманітарну, юридичну та психологічну допомогу, займається документуванням воєнних злочинів, моніторингом гуманітарної ситуації та адвокацією, проводить навчальні програми для освітян.

У просторі жінки та дівчата можуть безоплатно:
•    отримати індивідуальні консультації кваліфікованих спеціалісток: психологині, юристки, соціальної працівниці
•    відвідувати заходи: тренінги, лекції, майстер-класи, переглядати фільми з експертками, відпочивати та насолоджуватися гарячими напоями зі смаколиками (щотижнево ми анонсуємо події у нашому Телеграм каналі: https://t.me/zatyshnoVinnytsia );
•    навчатися на курсах підвищення кваліфікації чи освоєння нових знать чи навиків;
•    знайомитися з цікавими людьми та соціалізуватися в новому середовищі.

У просторі є дитяча кімната, педагогиня-вихователька та дитяча психологиня, які проводять час із дітками, поки мами долучаються до заходів чи консультуються у спеціалісток. Щотижня для жінок, дітей і підлітків відбуваються спільні розвиваючі та творчі заходи.

Додаткові заходи для відвідувачок простору:
•    флористичний майстер-клас;
•    уроки англійської мови;
•    клуб свідомого материнства;
•    заняття з йоги та фітнесу;
•    арттерапії;
•    навчання з першої домедичної допомоги;
•    перегляд та розбір фільмів зі спеціалістками;
•    знайомство із місцевими соціальними службами та сектором цивільної безпеки
•    екскурсії містом
•    нейрографіка
•    клуб підтримки жінкам та дітям, рідні яких на війні.

Один з ключових напрямків роботи простору є допомога жінкам та дівчатам, які постраждали від ґендерно зумовленого насильства.
ҐЗН вважається одним із найпоширеніших порушень прав людини та непропорційно впливає на жінок і дівчат. Від початку повномасштабної війни ризики його прояву зросли в рази. На це впливає складний психоемоційний стан, вимушене переселення, невизначеність, втрата економічної свободи та тривога.