Небесний легіон поповнив 36-річний військовослужбовець Юрій Товстий

Дата: 09.09.2023 13:58

Сьогодні тростянчани знову навколішки зустрічали свого Героя-земляка. Третього за цей тиждень.

Як тільки траурний кортеж з тілом загиблого на Луганщині Юрієм Товстим в’їхав у Тростянець, несамовито завила сирена повітряної тривоги. Тростянчан вона не злякала. Ненависть і прокляття горіли в кожного з кількасот зустрічаючих Героя.

Шеренга з учнів середніх та старших класів, а також педагогічних та технічних працівників вишикувалася біля Ліцею смт Тростянець. Свого часу Юрій навчався в цьому закладі. На його честь прозвучав останній дзвінок.

Далі кортеж зупинився на Центральній площі селища.

Представники селищної влади, друзі, колеги, однокласники, знайомі поклали до труни  з тілом Героя живі квіти.

Як тільки кортеж вирушив до дому Юрія, пролунав відбій повітряної тривоги. Колона рушила по встеленій квітами вулиці Соборна, аж до Северинівки. Там проживав наш Захисник.

Хто знав Юрія Товстого кажуть, що це була світла людина. Надзвичайно комунікабельна, товариська та працьовита. В колективі філії «Птахокомплекс» ТОВ «Вінницька птахофабрика» Миронівського хлібопродукту його цінували за невичерпну енергію і самовіддачу. Тому керівництво та колеги з підприємства приїхали розділити біль з родиною Героя.

Сержанта Юрія Товстого другий відділ Тростянецького ТЦК та СП мобілізував 28 червня нинішнього року. Він не шукав причини, аби уникнути служби. Свідомо обрав цей шлях, адже в 14 штурмовій бригаді НГУ «Червона калина» вже не один рік воює його брат Тарас. Зараз він на Запорізькому напрямку.

Юрій воював на Луганщині в 95 окремій десантно-штурмовій бригаді. За короткий проміжок часу наш Захисник проявив стійкість та мужність під час виконання військового обов’язку в боях за Україну. Його підрозділ виконував бойові завдання біля населеного пункту Твердохлібове, яке територіально входить до Сватівського району Луганської області. Там зараз тривають жорстокі бої.

Другого вересня під час потужного артилерійського обстрілу сержант Юрій Товстий загинув смертю хоробрих.

Відспівали душу й тіло загиблого Героя Юрія Юрійовича Товстого в Тростянецькому храмі Успіння Божої Матері.

Поховали на Тростянецькому кладовищі №1 з усіма військовими почестями.

Щирі співчуття рідним та близьким полеглого Захисника.

Вічна пам’ять і слава Герою!