Гепатит А - вірусне інфекційне захворювання печінки запального характеру, також відомий як «гепатит брудних рук»

Дата: 31.10.2023 10:34

Основні факти про це захворювання:

- вірус передається під час вживання забруднених харчів та води або при безпосередньому контакті з інфікованою людиною

- основні симптомами є загальна слабкість, підвищення температури тіла, втрата апетиту, діарея, блювота, неприємні відчуття в животі та важкість в правому підреберʼї, потемніння кольору сечі, жовтяниця (проявляється в 70% випадків)

- майже всі пацієнти з гепатитом А повністю одужують та у них формується пожиттєвий імунітет, проте бувають випадки коли хворі помирають від блискавичної форми цього захворювання

- ризик зараження гепатитом А зростає при відсутності якісного водопостачання та при недостримання правил особистої гігієни (брудні руки)

- для профілактики гепатиту А існує безпечна та ефективна вакцинаФото без опису

Щоб вберегтись від гепатиту А дотримуйтесь простих правил:

- мийте руки перед вживанням їжі, коли прийшли додому або на роботу та після відвідування туалету

- вживайтесь лише якісну воду, якщо ви не впевнені в якості прокипʼятіть її протягом не менше 10 хвилин

- мийте овочі, фрукти, зелень та ягоди перед вживанням в їжу

- при появі симптомів зверніться до лікаря

Бережіть себе та своїх ближніх!

КНП "Тростянецька лікарня"