Про поточну ситуацію у Вінницькій області із захворюваністю на вірусний гепатит А

Дата: 07.11.2023 14:55

В офіційному медіацентрі обласної військової адміністрації 7 листопада відбувся брифінг заступниці директорки Департаменту охорони здоров'я та реабілітації ОВА Тетяни Бондаренко.

Під час брифінгу Тетяна Бондаренко зазначила, що станом на сьогодні в області триває надзвичайна ситуація з приводу спалаху захворюваності на гепатит А.

Однак, спостерігається позитивна динаміка: за останню добу зареєстровано 6 нових випадків. Це менше, аніж реєструвалося щодня протягом минулого тижня. Всього ж в області зареєстровано 285 повідомлень про випадки захворювання на гепатит А.

Кількість пацієнтів, які потребують госпіталізації, зменшилась. На сьогодні у закладах охорони здоров'я області знаходиться 46 пацієнтів з гепатитом А. Усі вони середнього ступеню важкості.

Протягом минулого тижня у відділеннях інтенсивної терапії перебували двоє важких пацієнтів. На сьогодні їх стан покращився і вони уже знаходяться у відділенні загального перебування у стані середнього ступеня важкості.

Задля припинення розповсюдження інфекції проведено активну вакцинацію медичних працівників та контактних осіб з сімейних вогнищ. На сьогодні вакциновано 554 медичних працівника. Це працівники інфекційних відділень,  приймальних відділень, реанімацій закладів охорони здоров'я, лікарі-епідеміологи та помічники епідеміологів, працівники Центру контролю та профілактики хвороб. Окрім того, 48 контактних осіб,  серед яких 9 дітей, були провакциновані.

- Які обстеження для виявлення джерела інфекції і призупинення її розповсюдження проводяться?

- Які служби для цього задіяні та які наразі результати досліджень?

Більше інформації у відео.

Джерело: Вінницька ОВА