Як отримати безоплатні ліки при серцево-судинних захворюваннях?

Дата: 12.01.2024 14:55

Завдяки програмі “Доступні ліки” українці з серцево-судинними захворюваннями можуть отримувати ліки безоплатно або з незначною доплатою.

Про це повідомили у Національній службі здоров’я України.

Всього до програми “Доступні ліки” включено 232 торгових назви препаратів для лікування серцево-судинних та цереброваскулярних захворювань, у тому числі для профілактики інфарктів та інсультів. З них 177 – з доплатою, та 55 – без доплати.

Щоб почати отримувати ліки безоплатно або з частковою доплатою потрібно:

• Звернутися до лікаря первинної медичної допомоги. Лікар випише електронний або паперовий рецепт на підставі обстежень та діагнозу. В рецепті лікар вкаже міжнародну непатентовану назву препарату (МНН).
  • З рецептом можна звернутися в будь-яку аптеку, незалежно від місця реєстрації. Головна умова – наявність договору з НСЗУ. Впізнати таку аптеку можна за наліпкою “Доступні ліки”.
  • Пам’ятайте: термін дії рецепта становить 30 днів з дати виписування.
  • Покажіть рецепт працівнику аптеки. Аптекар запропонує наявні препарати, які містять потрібну діючу речовину. А також повідомить, який препарат повністю безоплатний, а за який потрібно доплатити. Вартість ліків аптеці відшкодує НСЗУ.

Знайти найближчу аптеку з договором із НСЗУ можна:

• через дашборд на сайті НСЗУ: http://surl.li/pevgp. В меню зліва оберіть ваш населений пункт та потрібний напрямок програми реімбурсації.
  • через чат-бот «Спитай Гриця» https://t.me/SpytaiGrytsia_bot.
  • зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.