Конкурс читців з нагоди відзначення 210-ої річниці від Дня народження Тараса Григоровича Шевченка

Дата: 08.03.2024 08:39

Цьогоріч 9 березня виповнюється 210 років від Дня народження відчайдушного волелюба Тараса Шевченка. Українці досі виконують заповіт митця: «…Поховайте та вставайте, кайдани порвіте…» і вишукують поміж рядків Шевченкових творів силу й віру для боротьби і перемоги.

До сьогодні всієї правди про Тараса Шевченка ми не знаємо. До сьогодні триває робота зі зняття грифів із засекречених радянськими спецслужбами архівних матеріалів про життя і творчість Кобзаря.

Не дарма Шевченка у сьогоденні називають – провидець. Його слова про Україну, початок війни, москалів і нашу долю стали пророчими. Тарас Григорович завжди називав росіян зневажливо: «москалі». І невтомно попереджав про підступну кровожерливість та імперську загарбницьку ненаситність східного сусіда України, якого століттями називали «народом братським».

Прислухайтеся до потаємних сенсів поміж Шевченкових рядків. Аж кров холоне від правдивості й точності зображуваних подій сучасної України пером людини, народженої понад два століття тому. Серце гріє одне: Тарас-провидець бачить перемогу України та українців над великим злом: рабами ми не були й повік не будемо.

Щороку на базі Тростянецького селищного комунального Центру культури та дозвілля проходить конкурс читців присвячений Дню народження Тараса Григоровича Шевченка. Вчора відбулася церемонія нагородження переможців.

Відділ культури, молоді та спорту