Пізнавальний розвиток дітей дошкільного віку з особливими освітніми потребами

Дата: 18.04.2024 14:20

Пізнавальний розвиток  дітей - один із основних напрямків розвитку дитини. Організована навчально-пізнавальна діяльність дошкільників, це цілеспрямований двобічний процес у якому беруть участь педагог та дитина.

18 квітня фахівці (консультанти) Тростянецького ІРЦ провели семінар-практикум «Пізнавальний розвиток дітей дошкільного віку з особливими освітніми потребами», для асистентів вихователів.

Під час проведення семінару розглянули методи та прийоми роботи з дітьми. Були проведені  вправи, на розвиток мисленнєвої активності, на розвиток самостійності та ініціативності,  на формування творчого ставлення до навколишнього світу; планування своїх дій та регулювання процесу їх виконання; завдання, дидактичні ігри,  на розвиток загальної та дрібної моторики, психічних процесів (пам’яті, мислення, сприйняття, уваги).

У період дошкільного дитинства розвиток пізнавальної активності дитини, має стати спеціальним завданням дорослого. Тісна співпраця педагога, дорослого та дитини,   сприяє кращій  соціалізації дитини з особливими освітніми потребами,   кращому розумінню себе, та навколишнього світу.